نقدکست 7 – نقد فیلم رگ خواب ساخته حمید نعمت الله | نقد و معرفی فیلم و سریال

نقدکست ۷ – نقد فیلم رگ خواب ساخته حمید نعمت الله

1825

فیلم «رگ خواب» به کارگردانی و تهیه‌‌کنندگی حمید نعمت‌‌الله و نویسندگی معصومه بیات، محصول سال ۱۳۹۴ است که در سال ۱۳۹۶ اکران شد.

«رگ خواب» چهارمین ساخته‌ی سینمایی حمید نعمت‌الله است و فیلم به داریوش مهرجویی تقدیم شده است. حضور لیلا حاتمی به عنوان نقش اصلی و البته قصه‌گوی فیلم در قامت یک نریتور، و تقدیم شدن آن به داریوش مهرجویی، ناخودآگاه بیننده را به یاد فیلم «لیلا»، اثر مهرجویی خواهد انداخت.

زیرا هم شخصیتی که لیلا حاتمی نقشش را بازی می‌کند بسیار شبیه به شخصیت لیلا است و هم اینکه قصه از زبان او روایت می‌شود و فیلم در حال نمایش تنهایی، سختی و درونیات و دغدغه‌های یک زن تنها و بی‌پناه است که قرابت‌هایی را در پیرنگ و مضمون دو فیلم به وجود می‌آورد.


بازیگران فیلم:

لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا، لیلا موسوی، حمیدرضا آذرنگ، خسرو بامداد، بامداد نعمت الله، سارا والیانی، زهره ساداتی


سایر عوامل «رگ خواب»:

کارگردان: حمید نعمت‌الله
نویسنده: معصومه بیات
تهیه‌کننده: حمید نعمت‌الله
موسیقی متن: سهراب پورناظری
مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی
تدوین: مهدی سعدی

در خلاصه داستان فیلم آمده است:

مینا بعد از جدایی از همسرش به دنبال شغل و محل اسکانی می‌گردد. در این مسیر با کامران مدیر رستورانی که در آن کار می‌کند آشنا می‌شود. کامران سرپناهی به او می‌دهد. مینا تحت‌تاثیر حمایت‌ها و محبت‌های کامران به او دل می‌بازد، کامران نیز به مینا مشتاق و علاقمند است. روزها از پس هم می‌گذرد و عشق مینا به کامران کاسته نمی‌شود و اوج می‌گیرد. اما کامران دیگر قصد ادامه ندارد…

۰

ویدئو های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن