ویلایی ها
بستن
پوستر فیلم  ویلایی ها

ویلایی ها

Vilaieha

فیلمایرانی
.1ساعت و35دقیقه
فیلم «ویلایی‌ها» قصه خانواده ‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال ١٣٦٥ است. «عزیز» زن ٥٠ ساله‌ای است که همراه نوه‌هایش وارد مجموعه «ویلایی ها» می‌شود. «ا...

تصاویر و جزییات فیلم ویلایی ها

 فیلم ویلایی ها
 فیلم ویلایی ها
 فیلم ویلایی ها
 فیلم ویلایی ها

عوامل سازنده فیلم ویلایی ها

منیر قیدی
سعید ملکان
منیر قیدی
ستار اورکی

درباره فیلم ویلایی ها

فیلم «ویلایی‌ها» قصه خانواده ‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال ١٣٦٥ است. «عزیز» زن ٥٠ ساله‌ای است که همراه نوه‌هایش وارد مجموعه «ویلایی ها» می‌شود. «الیاس» نیز راننده بسیجی است که هر وقت وارد مجموعه می‌شود همه نگران این می‌ شوند که شاید خبر شهادت یکی از فرماندهان را بدهد. پس از مدتی «سیما» که عروس «عزیز» است از تهران می‌ آید تا بچه‌های خود را به خارج از کشور ببرد.
نقد فیلم
میلاد جلیل‌ زاده

نقد فیلم ویلایی‌ ها – عکس خبری بازسازی شده از جنگ

01.دی.1399

قبل از اینکه فیلم شروع شود، این جملات روی صفحه‌ی سیاه نمایش نوشته می‌شوند؛ «در اوایل دهه ۵۰ شمسی، شرکتی فرانسوی با هدف گسترش راه‌آهن جنوب، در شهرستان اندیمشک مجتمعی کارگاهی-مسکونی ایجاد نمود. پس از انقلاب اسلامی و در میانه جنگ ایران و عراق، این مجتمع به بیمارستان جنگی شهید کلانتری تغییر کاربری داد و شهرک مسکونی آن به محل اسکان خانواده‌های رزمندگان تبدیل شد.» خب! تا اینجا جملاتی که خواندیم، به نظر اطلاعاتی می‌رسیدند که قبل از شروع فیلم، دانستن‌شان ضروری بود. فیلم نمی‌خواهد معرفی مکان روایتش را از زمانی که فرانسوی‌ها در دهه ۵۰ میلادی به اینجا آمده‌اند و این شهرک را تاسیس کرده‌اند، شروع کند و بعد به آغاز جنگ ایران و عراق بپردازد و کم‌کم تبدیل شدن این مکان به بیمارستان شهید کلانتری و مجتمع ویلایی کنار آن را جزء به جزء روایت کند.

بیشتر بخوانید