پوستر فیلم  دادگاه شیکاگو هفت

دادگاه شیکاگو هفت

The Trial of the Chicago 7

.1ساعت و56دقیقه
فیلم «دادگاه شیکاگو هفت» روایتی واقعی از دادگاه هفت نفر از لیدرهای جنبش مخالفت جنگ ایالات متحده علیه ویتنام است که به اتهام عبور از مرزهای ایالتی به ق...

تصاویر و جزییات فیلم دادگاه شیکاگو هفت

 فیلم دادگاه شیکاگو هفت
 فیلم دادگاه شیکاگو هفت
 فیلم دادگاه شیکاگو هفت
 فیلم دادگاه شیکاگو هفت
 فیلم دادگاه شیکاگو هفت

عوامل سازنده فیلم دادگاه شیکاگو هفت

Aaron Sorkin
Matt JacksonMarc Platt
Aaron Sorkin
Daniel Pemberton
Alan Baumgarten

درباره فیلم دادگاه شیکاگو هفت

فیلم «دادگاه شیکاگو هفت» روایتی واقعی از دادگاه هفت نفر از لیدرهای جنبش مخالفت جنگ ایالات متحده علیه ویتنام است که به اتهام عبور از مرزهای ایالتی به قصد شورش تحت محاکمه قرار گرفتند.
نقد فیلم
دانیال هاشمی ‌پور

نقد فیلم دادگاه شیکاگو ۷ – نمی‌ توانم نفس بکشم!

04.آبان.1399

جذابیت روایت سورکین از یکی از بدنام‌ترین دادگاه‌های قرن اخیر ایالات متحده، بیش از هر چیز به دو عامل اصلی باز می‌گردد؛ نخست قدرت ذاتی سورکین در پرداخت شخصیت‌های عمیق روی کاغذ و جلوی دوربین به شکل توامان و دوم تیم بازیگری شگفت‌انگیزی که پتانسیل بالقوه‌ی این کاراکترها را درک می‌کنند و قدرش را می‌دانند. ثمره‌ی همراهی پا به پای این دو ویژگی یکی از بهترین فیلم‌های امسال است. «دادگاه شیکاگو ۷» در آسمان بی‌ستاره‌ی ۲۰۲۰ می‌درخشد و از همین الان رقابت خود را به عنوان یکی از نامزد‌های اصلی اسکار امسال قطعی می‌کند. «دادگاه شیکاگو ۷» مرثیه نیست اما یادبودی‌ست برای جوانان پرشوری که در اواخر دهه شصت دست به شورشی همه‌جانبه علیه سیاست‌های محافظه‌کارانه زدند و در اعتراض به جنگ ویتنام، در شیکاگو تجمعی عظیم به راه انداختند. یادبودی برای آنها که زیر ضربات بی‌شرمانه و سهمناک پلیس خم به ابرو نیاوردند و با بهانه‌ی واهی اقدام علیه امنیت ملی، لقب اغتشاش‌گر را یدک کشیدند.

بیشتر بخوانید