پوستر فیلم  شهامت واقعی

شهامت واقعی

True Grit

.1ساعت و41دقیقه
فیلم «شهامت واقعی» داستان دختر ۱۴ ساله‌ یک دنده ای است که پدرش به قتل رسیده است. او می خواهد انتقام پدرش را بگیرد و تصمیم می گیرد که سرسخت‌ ترین و بد ...

تصاویر و جزییات فیلم شهامت واقعی

 فیلم شهامت واقعی
 فیلم شهامت واقعی
 فیلم شهامت واقعی
 فیلم شهامت واقعی
 فیلم شهامت واقعی

عوامل سازنده فیلم شهامت واقعی

Ethan CoenJoel Coen
Ethan CoenJoel Coen
Joel CoenEthan Coen
Carter Burwell
Ethan CoenJoel Coen

درباره فیلم شهامت واقعی

فیلم «شهامت واقعی» داستان دختر ۱۴ ساله‌ یک دنده ای است که پدرش به قتل رسیده است. او می خواهد انتقام پدرش را بگیرد و تصمیم می گیرد که سرسخت‌ ترین و بد اخلاق‌ ترین مارشال منطقه را استخدام کند تا انتقام خود را از قاتل پدرش بگیرد.
نقد فیلم
دانیال هاشمی ‌پور

نقد فیلم شهامت واقعی – کوئن‌ ها در برابر هاتاوی

02.آذر.1399

تفاوت دو نسخه‌ی متفاوت «شهامت واقعی» که فاصله‌ای نزدیک به ۴ دهه با یکدیگر دارند، بیش از هر چیز به رهیافت متفاوت فیلمسازی کارگردانانشان بازمی‌گردد. این تفاوت‌ها از همان لحظه‌ی نخست خود را نشان می‌دهند؛ در نسخه‌ی ۱۹۶۹ هنری هاتاوی، ما شاهد رابطه‌ی متی و پدرش و جزئیات بیشتری از ماجرای قتل وی هستیم. با این حال برادران کوئن در «شهامت واقعی» خودشان، مانند هاتاوی با حوصله و قدم به قدم همه چیز را پیش نمی‌برند و با حذف مقدمه‌ی داستان، هم در جهت کوتاه‌تر کردن فیلم کوشیده‌اند و هم ریتم تندتر فیلم خود را به رخ کشیده‌اند. از سوی دیگر بر خلاف اثر هاتاوی که به مانند وسترن‌های کلاسیک بزرگ دیگر از جغرافیای بکر و زیبای دشت‌های آمریکا سود می‌برد، فیلم کوئن‌ها عمدتا در مناطق سرد و زمستانی می‌گذرد و چشم‌انداز چندان بدیع و بکری را نیز به تصویر نمی‌کشد.

بیشتر بخوانید