پوستر فیلم  پارک ژوراسیک

پارک ژوراسیک

Jurassic Park

.1ساعت و51دقیقه
فیلم «پارک ژوراسیک» در مورد پارکی تفریحی است که دایناسورها در آن شبیه سازی شده اند. گروهی از دانشمندان برای بازدید به این پارک می روند و به دلیل ایجاد...

فیلم‌های پیشنهادی

تصاویر و جزییات فیلم پارک ژوراسیک

 فیلم پارک ژوراسیک
 فیلم پارک ژوراسیک
 فیلم پارک ژوراسیک
 فیلم پارک ژوراسیک
 فیلم پارک ژوراسیک

عوامل سازنده فیلم پارک ژوراسیک

Steven Spielberg
John Williams
Michael Kahn

درباره فیلم پارک ژوراسیک

فیلم «پارک ژوراسیک» در مورد پارکی تفریحی است که دایناسورها در آن شبیه سازی شده اند. گروهی از دانشمندان برای بازدید به این پارک می روند و به دلیل ایجاد مشکلاتی تعدادی از این دایناسورهای آزاد شده و حالا دانشمندان باید از دست آن ها فرار کنند.
نقد فیلم
احسان کریمی

نقد فیلم پارک ژوراسیک – به پارک ژوراسیک خوش آمدید!

26.آذر.1399

بدون شک یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین فیلم‌‌هایی که دایناسورها را به معرض نمایش گذاشته، «پارک ژوراسیک» استیون اسپیلبرگ است. اسپیلبرگ را خیلی وقت‌‌ها با قوه‌‌ی تخیلِ قوی‌‌اش می‌‌شناسیم؛ حال چه بهتر از آنکه او در قالب یک فیلم علمی-تخیلی و ماجراجویانه به سراغ ایده‌‌ی جذابِ بازآفرینی دایناسورها رفته است تا این موجوداتِ توأمان جالب‌‌ توجه و محبوب و هراس‌‌افکن را در عصر انسان، با انسان‌‌ها روبه‌رو کند؟ داستان فیلم در جزیره‌‌ای روایت می‌‌شود که در آنجا فردی سرمایه‌‌دار به اسم جان هموند (با نقش‌‌آفرینی ریچارد آتن‌‌برو) اقدام به راه‌‌اندازی پارکی تفریحی موسوم به پارک ژوراسیک کرده است؛ در پارک ژوراسیک، گونه‌‌هایی مختلف از دایناسورها با استخراج DNA آنها از طریق پشه‌‌ی به دام افتاده در کهربا که مربوط به میلیون‌‌ها سال پیش است، توسط دانشمندان و متخصصین بازآفرینی شده‌‌اند؛ اما طولی نمی‌‌کشد که اوضاع از کنترل خارج می‌‌شود و جان انسان‌‌ها در آن جزیره توسط همین دایناسورها تهدید می‌‌شود.

بیشتر بخوانید