پوستر فیلم  جلال به روایت اسالم

جلال به روایت اسالم

Jalal Be Revayate Asalem

مستندایرانی
.27دقیقه
مستند «جلال به روایت اسالم» زندگی نامه جلال آل احمد در سال های آخر زندگی وی در روستای آلالان واقع در شهرستان «اسالم» استان گیلان، به روایت دوستان و آش...

تصاویر و جزییات مستند جلال به روایت اسالم

 مستند جلال به روایت اسالم
 مستند جلال به روایت اسالم
 مستند جلال به روایت اسالم
 مستند جلال به روایت اسالم
 مستند جلال به روایت اسالم

عوامل سازنده مستند جلال به روایت اسالم

حسن حبیب زاده
وصال شکیبا

درباره مستند جلال به روایت اسالم

مستند «جلال به روایت اسالم» زندگی نامه جلال آل احمد در سال های آخر زندگی وی در روستای آلالان واقع در شهرستان «اسالم» استان گیلان، به روایت دوستان و آشنایان نزدیک به اوست.
نقد فیلم
محمد عنبرسوز

نقد مستند جلال به روایت اسالم – ادای احترام

11.آذر.1399

جلال آل‌احمد یکی از مهم‌ترین متفکران معاصر ایران است که در فضای عمومی بیشتر به عنوان یک داستان‌نویس شناخته می‌شود تا متفکر. اساسا سال‌ها بود که جای خالی یک مستند زندگی‌نامه‌ای یا پرتره خوش‌ساخت درباره زندگی، آثار، شخصیت و افکار آل‌احمد در فضای سینمای مستند ایران احساس می‌شد. آل‌احمد یک چهره فرهنگی متمایز در دوران معاصر ایران است که فارغ از جایگاه موثرش در ادبیات ایران و عرصه داستان نویسی، هم به عنوان یک اندیشمند برجسته قابل بررسی است و هم زندگی پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده که می‌تواند برای مردم جذاب و کنجکاوی برانگیز باشد. «جلال به روایت اسالم» اثر جمع و جوری است که بنا ندارد به همه ابعاد شخصیت جلال آل‌احمد و تاثیرش به عنوان یک چهره فکری مهم نیمه اول قرن حاضر بپردازد. جلال در طول دهه‌های اخیر به کرات محور بحث‌ها و قضاوت‌های گوناگون بوده و همواره موافقان و مخالفان زیادی داشته است.

بیشتر بخوانید