پوستر فیلم  ماهی‌ ها عاشق می‌شوند‏

ماهی‌ ها عاشق می‌شوند‏

The Fish Fall In Love

فیلمایرانی
.1ساعت و32دقیقه
فیلم «ماهی ها عاشق می شوند» داستان «عزیز» که برای فروش ارث پدری خود به کشور باز می‌ گردد. در همین حین با « آتیه» دختری که قبل از سفر به او علاقه داشته...

عوامل سازنده فیلم ماهی‌ ها عاشق می‌شوند‏

درباره فیلم ماهی‌ ها عاشق می‌شوند‏

فیلم «ماهی ها عاشق می شوند» داستان «عزیز» که برای فروش ارث پدری خود به کشور باز می‌ گردد. در همین حین با « آتیه» دختری که قبل از سفر به او علاقه داشته روب رو می‌ شود. در این میان اتفاقاتی رخ می‌ دهد که غیر قابل پیش بینی است.
نقد فیلم
عباس نصراللهی

نقد فیلم ماهی‌ ها عاشق می‌ شوند – خوش رنگ و لعاب بی‌ اثر

17.آبان.1399

«ماهی‌ها عاشق می‌شوند» نخستین ساخته‌ی علی رفیعی است که فیلمنامه‌ی آن را نیز خود نوشته و پس از سال‌ها حضور درخشان در تئاتر تصمیم گرفته تا اولین فیلمش را با نوشته‌ای از خود جلوی دوربین ببرد. علی رفیعی نام شناخته ‌شده و بسیار مطرحی برای اهالی تئاتر است و آن‌قدر در این حوزه معروف و قدرتمند است که نامش را کنار نام کسی چون حمید سمندریان بیاورند. کارگردان تحصیل‌کرده‌ای که نمایشنامه‌های اقتباسی‌اش و پیاده‌سازی‌ جذاب آن‌ها روی صحنه تئاتر برای همه ماندگار و جذاب است. سودای رفت ‌و آمد بین تئاتر و سینما همواره بین بازیگران مطرح بوده و این کار انجام می‌شده، اما چنین اتفاقی بین کارگردانان این دو حوزه چندان مرسوم نبوده است، گرچه بزرگانی چون الیا کازان هر دوی این کارها را به بهترین شکل انجام می‌دادند، اما در ایران این اتفاق جز در مواردی محدود و ناپایدار رخ نداده است.

بیشتر بخوانید