منک
بستن
پوستر فیلم  منک

منک

Mank

.1ساعت و55دقیقه
فیلم «منک» داستان زندگی «هرمن جی منکویتس» را روایت می کند. زمانی ‌که او در حال نوشتن فیلمنامه فیلم «همشهری کین» است و در این میان مشکلات مختلفی هم در ...

فیلم‌های پیشنهادی

تصاویر و جزییات فیلم منک

 فیلم منک
 فیلم منک
 فیلم منک
 فیلم منک

عوامل سازنده فیلم منک

David Fincher
Jack Fincher
Kirk Baxter

درباره فیلم منک

فیلم «منک» داستان زندگی «هرمن جی منکویتس» را روایت می کند. زمانی ‌که او در حال نوشتن فیلمنامه فیلم «همشهری کین» است و در این میان مشکلات مختلفی هم در طی تولید این اثر بین هرمن و «اورسن ولز» رخ می‌ دهد.
نقد فیلم
مرضیه سلیمی

نقد فیلم منک – فینچر در جستجوی منکیه‌ ویچ

23.آبان.1399

دیوید فینچر درباره‌ی زندگی فیلمنامه‌نویس هالیوودی، هرمن جی منکیه‌ویچ رویاپردازی کرده است؛ نتیجه‌ی کار درخشان می‌نماید. فیلم یک تولید سیاه و سفید مدهوش‌کننده از همان دست فیلم‌های دهه‌های ۳۰ و ۴۰ دوران طلایی هالیوود است که منکیه‌ویچ در آن‌ها کار کرده بود؛ کارهایی که گاهی هم بدون دستمزد بودند، تا اینکه شانس خلق یک شاهکار واقعی را در سال ۱۹۴۱ بدست آورد: همشهری کین. او در نهایت این عنوان جنجال‌برانگیز “نویسندگی مشترک به همراه ارسن ولز” را پذیرفت و تنها جایزه‌ی اسکار فیلم، برای بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی را نیز با او قسمت کرد. گذشته از اینها منکیه‌ویچ به ایجاد یک صنعت خانگی در دنیای نقد فیلم کمک می‌کند: در مقاله‌ی انتقادی مشهور سال ۱۹۷۱، پالین کیل اظهار می‌کند که تمام ستایشی که از همشهری کین می‌شود، در واقع متعلق به منکیه‌ویچ است که ناشناس مانده و به این ترتیب حال عده‌ای از آقایان منتقد کارگردان‌محور را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید