پوستر فیلم  فراری

فراری

Ferrari

فیلمایرانی
.1ساعت و38دقیقه
فیلم «فراری» داستان «گلنار» دختر نوجوانی است که برای یافتن یک ماشین فراری و صاحبش و عکس گرفتن با ماشین به تهران می آید در ابتدای راه با راننده آژانسی ...

تصاویر و جزییات فیلم فراری

 فیلم فراری
 فیلم فراری
 فیلم فراری
 فیلم فراری
 فیلم فراری

عوامل سازنده فیلم فراری

درباره فیلم فراری

فیلم «فراری» داستان «گلنار» دختر نوجوانی است که برای یافتن یک ماشین فراری و صاحبش و عکس گرفتن با ماشین به تهران می آید در ابتدای راه با راننده آژانسی به اسم «نادر» آشنا می شود او که موقعیت او را فهمیده است سعی می کند به او کمک کند تا خطری تهدیدش نکند.
نقد فیلم
عباس نصراللهی

نقد فیلم فراری ساخته علیرضا داوودنژاد – فَراری در پی فِراری

01.آذر.1399

«فراری» بیستمین فیلم سینمایی علیرضا داوودنژاد است که فیلمنامه‌اش را کامبوزیا پرتوی نوشته و با زمینه‌ای اجتماعی ساخته شده است. فیلمی که در سال اکرانش مورد توجه منتقدان و مردم قرار گرفت و فیلمی متفاوت در کارنامه داوودنژاد به حساب می‌آید. ترکیب داوودنژاد و پرتوی می‌تواند یکی از جذاب‌ترین ترکیب‌های سال‌های اخیر سینمای ما باشد. دو فیلمساز (در مقام کارگردان و فیلمنامه‌نویس) باتجربه و کاربلد که در نقطه‌ای به یکدیگر رسیده‌اند و اتفاقا سینمایی که ارائه کرده‌اند، در تمام این سال‌ها، در نقاطی دارای اشتراک است. نگاه خلاق پرتوی و کاربلدی او در نگارش فیلمنامه، در کنار کاربلدی و جسارت داوودنژاد در تجربه کردن تکنیک‌ها و ژانرهای مختلف سینمایی، نتیجه‌ای خوب را می‌تواند به همراه داشته باشد. این نتیجه خود را در قالب فیلم «فراری» متبلور کرده است.

بیشتر بخوانید