یک روز زیبا در محلهA Beautiful Day in the Neighbourhood

دانلود
لیست من
پوستر فیلم  یک روز زیبا در محله

کارگردان: Marielle Heller

محصولآمریکا
فیلم «یک روز زیبا در محله» داستان زندگی «فرد راجرز» مجری تلویزیونی معروف آمریکایی، و تاثیر وی بر زندگی افراد عادی جامعه را روایت می کند.
Howard Chen
Nate Heller
Anne McCabe
نقد فیلم
مرضیه سلیمی

نقد فیلم روزی زیبا در محله - فیلمنامه ای نه چندان زیبا!

25.دی.1399

«فرد راجرز» که در سال ۲۰۰۳ فوت کرد، پیامدهای بسیاری دارد. او موضوع یکی از غیرمنتظره‌­ترین فیلم­‌های پرفروش اخیر بود، مستندی به نام «تو همسایه­ من نیستی؟» که در سال ۲۰۱۸ با ۲۲ میلیون فروش در گیشه به یک موفقیت سینمایی تبدیل شد و حالا نقش نمادین دیگری در «روزی زیبا در محله» در اختیار تام هنکس گذاشته است. جای بحث ندارد که هنکس برای این نقش کاملاً مناسب است، خوش‌­قلبی و صدق و صفای غیر قابل انکار این بازیگر هماهنگی کاملی با آن شخصیت منحصر به فرد تلویزیونی دارد. اما فیلم ماریل هلر به خودی خود، دستاورد کوچک­تری است، مشفقانه و دل‌سوزانه است اما در روند دراماتیک تبدیل یک روزنامه‌­نگار عصبانی و بدبین به یک مؤمن پایبند کاملاً قابل پیش­بینی عمل می­‌کند. با این وجود، در کنار هم قرار گرفتن هنکس و راجرز، تله­ وسوسه­‌انگیزی است که قاعدتاً نتایج تجاری مشخصی هم خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
نقد فیلم
مرضیه سلیمی

نقد فیلم روزی زیبا در محله - فیلمی جذاب، تاثیرگذار و متفاوت در ژانر زندگینامه

25.دی.1399

پارسال، مستند پرفروش ولی پخش و پلای «تو همسایه­ من نیستی؟» به آرامی پرده از روی جهانِ شخصیت برجسته­ برنامه­‌های کودکان، آقای راجرز، کنار زد تا مخاطبینی که ممکن است با شخصیت تلویزیونی او آشنا باشند، با زندگی شخصی او هم آشنا شوند. هیچ اطلاعات بزرگ و مهمی در آن مستند وجود نداشت اما حتی کوچک­‌ترین جزئیات هم تصویر یک شخصیت نادر تلویزیونی که نماد خوبیِ واقعی و بی­‌نقص بود را تأیید و روشن می­‌کردند. هر کسی که منتظر کشف ایرادی از راجرز در فیلم شبهِ زندگینامه شبهِ حقیقی «روزی زیبا در محله» اثر «ماریل هلر» است، ناکام خواهد ماند، درست مانند شخصیت اصلی فیلم، روزنامه‌­نگار بدبین و قصه­‌پرداز «لوید وُگل» (متیو ریس). وگل عمدتاً بر مبنای شخصیت نویسنده «تام جوناد» طراحی شده است، جوناد خبرنگاری بود که مجله­ اسکوآیر در اواخر دهه­ ۹۰ برای مصاحبه با «فرد راجرز» اع

بیشتر بخوانید