یک روز زیبا در محله

A Beautiful Day in the Neighbourhood

دانلود
لیست من
پوستر فیلم  یک روز زیبا در محله

کارگردان: Marielle Heller

محصولآمریکا
فیلم «یک روز زیبا در محله» داستان زندگی «فرد راجرز» مجری تلویزیونی معروف آمریکایی، و تاثیر وی بر زندگی افراد عادی جامعه را روایت می کند.

عوامل سازنده فیلم یک روز زیبا در محله

Howard Chen
Nate Heller
Anne McCabe
نقد فیلم
مرضیه سلیمی

نقد فیلم روزی زیبا در محله - فیلمنامه ای نه چندان زیبا!

25.دی.1399

«فرد راجرز» که در سال ۲۰۰۳ فوت کرد، پیامدهای بسیاری دارد. او موضوع یکی از غیرمنتظره‌­ترین فیلم­‌های پرفروش اخیر بود، مستندی به نام «تو همسایه­ من نیستی؟» که در سال ۲۰۱۸ با ۲۲ میلیون فروش در گیشه به یک موفقیت سینمایی تبدیل شد و حالا نقش نمادین دیگری در «روزی زیبا در محله» در اختیار تام هنکس گذاشته است. جای بحث ندارد که هنکس برای این نقش کاملاً مناسب است، خوش‌­قلبی و صدق و صفای غیر قابل انکار این بازیگر هماهنگی کاملی با آن شخصیت منحصر به فرد تلویزیونی دارد. اما فیلم ماریل هلر به خودی خود، دستاورد کوچک­تری است، مشفقانه و دل‌سوزانه است اما در روند دراماتیک تبدیل یک روزنامه‌­نگار عصبانی و بدبین به یک مؤمن پایبند کاملاً قابل پیش­بینی عمل می­‌کند. با این وجود، در کنار هم قرار گرفتن هنکس و راجرز، تله­ وسوسه­‌انگیزی است که قاعدتاً نتایج تجاری مشخصی هم خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
نقد فیلم
مرضیه سلیمی

نقد فیلم روزی زیبا در محله - فیلمی جذاب، تاثیرگذار و متفاوت در ژانر زندگینامه

25.دی.1399

پارسال، مستند پرفروش ولی پخش و پلای «تو همسایه­ من نیستی؟» به آرامی پرده از روی جهانِ شخصیت برجسته­ برنامه­‌های کودکان، آقای راجرز، کنار زد تا مخاطبینی که ممکن است با شخصیت تلویزیونی او آشنا باشند، با زندگی شخصی او هم آشنا شوند. هیچ اطلاعات بزرگ و مهمی در آن مستند وجود نداشت اما حتی کوچک­‌ترین جزئیات هم تصویر یک شخصیت نادر تلویزیونی که نماد خوبیِ واقعی و بی­‌نقص بود را تأیید و روشن می­‌کردند. هر کسی که منتظر کشف ایرادی از راجرز در فیلم شبهِ زندگینامه شبهِ حقیقی «روزی زیبا در محله» اثر «ماریل هلر» است، ناکام خواهد ماند، درست مانند شخصیت اصلی فیلم، روزنامه‌­نگار بدبین و قصه­‌پرداز «لوید وُگل» (متیو ریس). وگل عمدتاً بر مبنای شخصیت نویسنده «تام جوناد» طراحی شده است، جوناد خبرنگاری بود که مجله­ اسکوآیر در اواخر دهه­ ۹۰ برای مصاحبه با «فرد راجرز» اع

بیشتر بخوانید